COLEGIUL TEHNIC BUZAU

ALEEA INDUSTRIILOR, NR.5, BUZAU

NR. ………………………………………….

AVIZAT,

INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN BUZAU

Conditii specifice pentru ocuparea postului vacant de instruire practica/ conducere auto

Candidatul trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

  1. Sa fie posesor al atestatului de pregatire profesionala a profesorilor/instructorilor de legislatie rutiera eliberat de Ministerul Transporturilor- Autoritatea Rutiera Romana- valabil si in prezent pentru categoriile B, C, D, DE, BE, CE;

  2. Sa fie posesor al atestatului de pregatire profesionala a profesorilor/instructorilor de conducere auto eliberat de Autoritatea Rutiera Romana pentru categoriile B, C, D, DE, BE, CE valabil si in prezent;

  3. Sa faca dovada ca este posesor al permisului de conducere european categoriile B1, B, C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, D1E, DE, Tb, permisul sa aiba o vechime de cel putin 10 ani.

Director,

Prof.Ing.Rimniceanu Adriana